Projekt gotowy bądź na zamówienie – jaki wybrać?

Decydując się na budowę domu jednorodzinnego, możemy wybrać projekt dostępny od ręki z katalogu lub projekt zrobiony na indywidualne zamówienie. Tak pierwsze jak i drugie rozwiązanie mają swoje wady i zalety, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć swój wybór. Jakie rozwiązanie będzie w naszej sytuacji rozsądniejsze?

architekt
Dokonując wyboru domu z katalogu musimy mieć świadomość tego, że dokładnie taki sam może w każdym momencie zbudować nasz sąsiad. Nie jest to jednak tak problematyczne jak naniesienie niewielkich poprawek do stworzonego już projektu domu – dalej – czy rezydencji jak np. projekty rezydencji. Na nieszczęście niezwykle często dokonując wyboru projektu domu z katalogu musimy godzić się na kompromisy i rezygnować z części części do wózków widłowych nissan własnych marzeń. Te wady rekompensuje jednakże cena. Katalogowe projekty kosztują względnie niewiele, ponieważ kupić je można już za trochę ponad dwa tysiące złotych. Oczywiście dużo zależne jest od tego, jaki projekt wybierzemy. Im nasze oczekiwania i powierzchnia domu większe, tym cena proporcjonalnie wyższa. Atutem kupowania projektów z katalogu jest też krótki czas czekania na otrzymanie projektu. Jest to bardzo ważne dla osób, które nie posiadają wiele czasu.

projekt domu

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com
Innym rozwiązaniem będzie przygotowanie projektu domu od podstaw. Takie działanie też ma dużo zalet, gdyż pozwala na postawienie domu, jaki w stu procentach będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Musimy być jednakże przygotowani na to, że prace projektowe będą trwały rzeczywiście długo. Wynika to z konieczności odbycia paru spotkań, omówienia detali zlecenia jak i stworzenia samego rzutu. Niewątpliwie większa będzie także cena takiego projektu. Jak bardzo większa? Sprawdźmy atrakcyjne biura z kategorii architekt Warszawa, zapoznajmy się z przygotowanymi ofertami i skontaktujmy się z tym architektem, który według nas jest najlepszy np. ten . Postępując w powyższy sposób poznamy choćby przybliżone koszty wiążące się z przygotowaniem projektu na nasze zamówienie, a także niezbędny do zrealizowania tego zlecenia czas.