Prowadzisz sklep internetowy? Stwórz jego regulamin

W dzisiejszych realiach, całkiem duży odsetek naszych działalności przeniósł się do strefy Internetowej. Oglądamy telewizję online, zdobywamy kolejnych znajomych, pracujemy, relaksujemy się.

rusztowanie na placu budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, coraz więcej biznesmenów przenosi tam także własne interesy. Jeżeli jesteś personą, która prowadzi sklep wirtualny, powinieneś wiedzieć jakie posiadasz prawa oraz obowiązki.
Pierwsza kwestią, o której należy pamiętać przy zakładaniu strony, to regulamin sklepu internetowego. Będziesz miał szansę tam zawrzeć wszelkie własne zastrzeżenia co do nadchodzącej współpracy z konsumentami. Jednak przy tworzeniu go, musimy znać swoje ograniczenia. Nie możemy zapomnieć, że prawo IT jest niżej od tego ogólnego, między innymi konsumenckiego (sprawdź tutaj). Toteż nie możemy zamieszczać w regulaminie paragrafów kłócących się z prawem. Przykładowo, nie możemy zabierać prawa do zwrotu nabytego towaru klientom, bowiem polskie prawo ma na ten temat przejrzyste stanowisko. Regulamin sklepu internetowego raczej musi odnosić się do sytuacji, na które mamy rzeczywisty wpływ. Możemy zawrzeć tam informację na temat szacunkowych terminów dostawy, procedur reklamacyjnych, promocji. Pomimo, że wiele osób nie czyta regulaminów, nie daje nam to prawa do wykorzystywania tego aspektu przeciwko własnym klientom.przekonaj się wina węgierskieBowiem mogą się wówczas do nas zniechęcić, a nie ma nic gorszego dla początkującego przedsiębiorcy, niż niepochlebny PR. Czytaj więcej i dowiedz się wszystkiego na temat umowy NDA : dobry post.
Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Prawo (kliknij tutaj) IT to zbiorowisko paragrafów z różnych ustaw, które odnoszą się do strefy internetowej.

Jeżeli masz sklep online, w zamieszczanym na witrynie regulaminie, nie możesz naginać istniejącego prawa, jest to mocno karalne. Dlatego jeżeli nie jesteśmy biegli w zagadnieniu, powinniśmy powierzyć stworzenie regulaminu adwokatowi.