Pytanie, jakie zawsze jest aktualne, kiedy nadchodzi zima: gdzie pojechać na narty? Odpowiedź jest łatwa: najkorzystniej do Zieleńca

Polscy narciarze wcale nie muszą jechać w podróż w nieznane, żeby znaleźć świetne miejsce do szaleństw na nartach. Wśród takich miejsc, w jakich miłośnicy sportów zimowych są w stanie spędzić aktywne i udane wczasy, coraz większą popularnością cieszy się Zieleniec. Na jakiego rodzaju warunki można tu liczyć? Dlaczego Zieleniec stał się tak ważnym punktem na mapie turystycznej naszego kraju?

biegówki

Autor: www.flickr.com
Zieleniec to miejsce perfekcyjne na zimowe wczasy, chociaż i latem na brak atrakcji nie ma co tu narzekać. Ta dzielnica Dusznik-Zdroju jest w stanie się poszczycić dobrym zagospodarowaniem. Odnosi się to zarówno wyciągów, ale także noclegów. Narciarze oraz turyści kochający górskie tereny na warunki pobytu nie powinni narzekać, a i w okolicy atrakcji czeka sporo. Te najistotniejsze są jednakowoż związane z jazdą na nartach, co też nie powinno dziwić. Zieleniec jest w sumie od lat bardzo popularny jako miejscowość perfekcyjna na narty. Efektem takiej popularności jest coraz większa liczba wyciągów, orczyków oraz tras zjazdowych o różnym stopniu zaawansowania.

Na narty są w stanie tu zatem przyjechać i doświadczeni narciarze, i ci, którzy chcą spędzić aktywne wczasy z rodziną. Na młodszych narciarzy czekają tu specjalne taśmowe wyciągi, dzięki czemu zabawa na górskim stoku jest dla nich i bezpiecznym, i przyjemnym doświadczeniem.

Chcemy oddać w Twoje ręce kolejny nasz artykuł – sądzimy, że będzie Ci się podobał. By go przeczytać, kliknij link tu… i voila.

Sztuczne zaśnieżenie oraz bardzo dobre oświetlenie tras zjazdowych to następne czynniki, dzięki którym Zieleniec już dawno stał się doceniony przez miłośników białego szaleństwa. Nie brakuje tu także takich atrakcji, jak wypożyczalnie sprzętu czy szkółki, w jakich każdy amator może uczyć się podstaw jazdy na nartach.

narty

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Profesjonalna rynna dla snowboardzistów przyciąga z kolei młodych, dla których deska snowboardowa staje się znacznie bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, niż standardowe narty zjazdowe. Dzięki tej rynnie Zieleniec jest więc rewelacyjnym miejscem na zimowe wczasy i dla nastolatków. Jeżeli więc planujesz tanie wyjazdy na narty z dużą ilością śniegu i cudownymi stokami, to nie może zabraknąć cię w Zieleńcu. Miej na uwadze więc, iż nie musisz jeździć w Alpy, jak bardzo blisko masz tak wspaniałe miejsce do uprawiania sportu, jaki uwielbiasz.

Jeżeli według Ciebie prezentowany tekst jest pasjonujący, to przeczytaj także pomocne źródło (http://hotelaqua.pl/pakiety), które ma interesujące informacje – one z pewnością Cię zajmą.

Nie bez znaczenia są również ceny, jest bardziej tanio niż w bardziej popularnych kurortach, a warunki są naprawdę rewelacyjne.