Samochód na własność, czy ? Czy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Rozmyślasz o wyjeździe na wakacje, a nie masz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu jadąc na drugi koniec Polski? Nie chcesz| tracić masy pieniędzy na kupno własnych czterech kółek? Może należy rozważyć oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje wyspecjalizowanych firm, które trudnią się wypożyczaniem samochodów. W ich ofercie figurują zarówno małe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a także auta sportowe czy ekskluzywne limuzyny. Wybór jest spory i każdy namierzy pojazd, który najlepiej będzie dostosowany do jego potrzeb (patrz tu).
Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się też z wpłaceniem kaucji. Czasami wypożyczalnie dorzucają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami otwarcia biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Należy dobrze zaznajomić się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy normowanego ograniczenia kilometrów na dobę, albo czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie musimy skierować się na myjnię (wypróbuj w promocji auto detailing bydgoszcz: www.myj-car.pl/) i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na to, że na ogół auto, które bierzemy jest zatankowane do pełna.

Jeśli zafascynował Cię ten materiał, to tu jest notka z www, która też ma niezwykle ciekawe informacje na prezentowany tutaj temat.

Przy zdawaniu go do wypożyczalni my też musimy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy tak narazić się na dodatkowe koszty.

czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tylko praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by zasiąść za kierownicą atrakcyjnych samochodów za niewielką część ich rynkowej wartości. Na parkingach firm bowiem znajdziemy także sportowe modele osławionych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choćby przez dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.