solidne materiały do ocieplenia poddasza

Ocieplając poddasze użytkowe należałoby wykorzystywać tworzywa pewne i sprawdzone, dające dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem, poprawiające komfort akustyczny wnętrz, dostarczające należyty mikroklimat pomieszczeń, również trudno nawilżane i bezpieczne dla zdrowia.

Spore znaczenie ma też zgodny i dokładny montaż ocieplenia. Warto solidnie ocieplać wszelkie przegrody domu nie tylko po to, by zrealizować minimalny standard cieplny przegród, ale przede wszystkim po to, żeby oszczędzić na kosztach grzania. W domach jednorodzinnych ubytki ciepła przez połacie dachowe sięgają nawet 25% wszystkich strat ciepła.

Zaintrygował Cię przeczytany artykuł? Jeżeli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu też bieżący wpis, który stworzyliśmy w linku poniżej.

Tak duże ubytki są kluczowym powodem, dla jakiego powinno się zadbać o energooszczędne ocieplenie dachu – ocieplenie poddasza – kliknij. Warto o tym pamiętać na etapie budowy, ocieplania i remontu domu.

Najlepszym miejscem na ocieplenie poddasza są powierzchnie między krokwiami w połaci dachowej. Do ocieplania połaci dachowych najchętniej stosuje się wełnę mineralną. Jest ona odpowiednim izolatorem termicznym, a oprócz tego ma odpowiednio sporą sprężystość, żeby szczelnie wypełniać powierzchnie między drewnianymi fragmentami konstrukcji dachu. Do poddaszy najodpowiedniej nadaje się wełna o znacznej sprężystości, średnio twarda. Dlatego że jest niepalna, w razie ognia zabezpiecza drewnianą konstrukcję dachu przed żarem.

puszki z farbami

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Prócz wełny na ocieplenie poddasza można też wykorzystać tafle ze sprężystego styropianu. Dzięki fabrycznie stworzonym nacięciom sprężynują i doskonale zapełniają przestrzenie pomiędzy krokwiami.

Żeby uzyskać energooszczędne poddasze, stosuje się drugą powłokę ocieplenia o grubości równej różnicy pomiędzy wspólną grubością energooszczędnego ocieplenia, a grubością początkowej warstwy izolacji.