Studenckie reminiscencje powiązane ze stolicą.

W czasach młodości pracowałem jako wolontariusz w mej parafii. Pełniliśmy wówczas opiekę nad dziećmi nie w pełni sprawnymi. Pierwotnie były to osoby niepełnosprawne ruchowo – czterech wózkowiczów, trzy osoby chodziły o kulach, zaś jedna z nich poruszała się w sposób samodzielny.

autokar

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszym okresie to była po prostu zwyczajna diakonia. Rozmowy o wierze. Było to takie przedłużenie katechez które w owym okresie odbywały się poza szkołą i miały swą specyficzną atmosferę.

Nie zwlekaj – jeżeli przypadły Ci do gustu zajmujące treści, to zajrzyj w ten link i czytaj to (http://www.gaster-sol.pl/pl/produkty/sol-kamienna) kolejne opis.

Po pewnym czasie spostrzegliśmy, że dla naszych podopiecznych – zamkniętych przecież całymi dniami we własnych lokalach mieszkalnych – owe spotkania to było coś więcej aniżeli tylko rozmowy o religii.

nowoczesny autokar

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Zaczęliśmy zastanawiać się wespół nad tym, jak można poprawić tę sytuację. Zadecydowaliśmy wyruszyć całym zgromadzeniem nad Morze Bałtyckie. Na owych wakacjach spotkaliśmy OPP które to wzięło pod skrzydła naszą gromadę, i przez następne dziesięć lat wyjeżdżaliśmy na wczasy do niewielkiej miejscowości pod Warszawą. Już w pierwsze ferie okazało się, iż naszymi nowymi kamratami, a później przyjaciółmi są ludzie ze Stolicy. Przybywali do nas autokarem wynajętym w firmie zajmującej się przewozami autokarowymi w Warszawie. Oj, przeżyliśmy w tym okresie mnóstwo przygód- trzeba zajrzeć: .

Pewnego poniedziałku nużyło nam się okropnie (na pewno tym co pozostali w pensjonacie) i poczęliśmy się wzajemnie malować plakatówkami. Skończyło się dzięki Bogu jeno alergią. Drugim razem kadra przez przypadek zatrzaśnięta w stołówce musiała się ewakuować przez wyjętą z drzwiczek szybę. Korzystaliśmy także nierzadko z wynajętego autokaru w Warszawie, jadąc albo do Krakowa bądź też na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

autobus

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Nasza kooperacja z warszawskim przewoźnikiem ze Stolicy tak dobrze się układała, że między wakacjami kiedy tylko pragnęliśmy gdzieś wyjechać, każdorazowo korzystaliśmy z usług tej właśnie firmy wynajmującej autokary z Warszawy. Rzecz jasna podobne biznesy lokalne zajmują się usługami przewozowymi na mniejszą skalę.

Wręczamy Ci bezpłatny dostęp (http://www.installgroup.pl/ogrodzenia-zaluzjowe) do nowych niezwykle interesujących postów, które znajdują się na oddzielnej stronie. Należy jedynie kliknąć w podany link.

Jak wiadomo wiele przedsiębiorstw zajmujących się przewozami autokarowymi w Warszawie obsługuje regionalne eskapady szkolne, tak samo jak podobne firmy z innych części kraju. Obsługują one również przewozy lotniskowe, przewozy na wesela, przejazdy nastypy, i wszystkie inne imprezy familijne. Wynajem autokaru to wspaniały pomysł. Zobacz na: