Święta to dla rodaków jeden z najpiękniejszych dni w roku – i mowa wtedy o Bożym Narodzeniu oraz o Wielkanocy

Dla ludzi wierzących Wielkanoc jest jednym z najważniejszych świat, gdyż Chrystus wtedy oddał swoje życie, aby zmyć nasze grzechy, a potem zmartwychwstał.

restauracja

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
To okres zadumy i radości – okres nowego początku.
Święta Wielkiej Nocy dla rodaków to okres rodzinny. Zwykle całe pokolenia zbierają się przy stole i dzielą się jajkiem oraz wychwalają babciny żur, który w żadnej restauracji nie smakuje tak wyśmienicie. Jednak przyjazd znacznej liczby krewnych to zazwyczaj duży kłopot, gdyż każdemu trzeba znaleźć jakiś kąt do spania. Na dodatek, zawsze wówczas jest mnóstwo zmywania brudnych talerzy i garnków. A jeżeli by tak spędzić Święta Wielkanocne w górach? Na początku myśl może być nastawiona na nie, ponieważ święta to okres, który spędzamy u siebie.

Kliknij, na tej stronie jest bez wątpienia ta propozycja (https://coraltravel.pl/wakacje/Hiszpania), która z pewnością Cię bardzo zaintryguje! Znajdziesz tam bardzo dużo interesujących informacji.

Jednak po głębszym zastanowieniu dojdziemy do wniosku, że idea taka ma tylko plusy. Wszyscy razem możemy wyjechać w piękne okolice, każdy będzie posiadał własny pokój i nikt nie będzie zmuszony przygotowywać posiłki. Zostaniemy zaproszeni do jadalni, gdzie w przytulnej atmosferze na stole pojawią się wszelkie znane nam dania. Będzie więc jak w domu, tylko że tam nie będziemy zmuszeni stać przy kuchence przez długi czas przed Wielkanocą, żeby zdążyć całość przygotować. Będzie to zatem czas, który totalnie będziemy mogli poświęcić bliskim.

W końcu odpoczniemy i znajdziemy chwilę na różne przyjemności – spacer lub zabawę z wnukami. Również pomysł na spędzenie wieczoru z książką przy kominku będzie znakomity. Zatem zadajmy sobie pytanie czy należy spróbować?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*