Uszkodzenie samochodu ciężarowego poza granicami kraju – co zrobić i na jakie koszty należy się przygotować?

Coraz więcej polskich kierowców wyrusza na jazdę po trasach międzynarodowych, które zapewniają dobre i kuszące zarobki. W tym przypadku należy się jednakże liczyć z faktem, że każdorazowa usterka samochodu może być trudnym do rozwiązania problemem, który może nas sporo kosztować. Na co dobrze jest zwrócić uwagę podczas awarii tira za granicą?

akt - samochód

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

Poza granicami Polski usterka nawet tak niewielkiej części jak chłodnica czy sprzęgło może stać się problemem trudnym do pokonania. Jesteśmy w obcym państwie, nie znamy tu żadnych wartych polecenia serwisantów, często też nie znamy tamtejszego języka – co możemy zrobić w takim wypadku? Aktualnie wiele polskich serwisów samochodowych rozpoczęło nową opcję, którą jest mobilna naprawa samochodów ciężarowych – zobacz. Serwisy te mają swoje placówki serwisowe w państwach europejskich, które są często odwiedzane przez polskich kierowców, m.in. we Belgii, Francji i Niemczech. Jeśli mamy wykupione usługi takiego serwisu możemy po nich zadzwonić w sytuacji kraksy i szybko przyjedzie do nas pomoc drogowa tir, która na miejscu znajdzie i zlikwiduje trudność, a w wypadku większej awarii przetransportuje samochód (więcej dowiesz się na tej stronie) do najbliższego serwisu. Ważny jest tutaj fakt, że jest to filia uprzednio wypróbowanej przez nas firmy, a więc nie musimy się martwić o to, że jakiś niesprawdzony serwisant w obcym kraju pogorszy stan naszego samochodu. Poza tym mobilna pomoc drogowa tir – większość napraw wykonuje na miejscu, bez konieczności przewożenia samochodu do serwisu. Dzięki temu koszty usługi będą tańsze, a jednocześnie problem zostanie załatwiony w krótszym czasie, co umożliwi szybszy powrót na trasę i pozwoli uniknąć niekorzystnych opóźnień w dostawie transportowanych towarów.

Nawet najmniejsza naprawa samochodów ciężarowych odznacza się wysokimi kosztami.

Wręczamy Ci darmowy wgląd do kolejnych bardzo interesujących wpisów, które są na odrębnej witrynie. Należy jedynie wejść w poniższy link.

Nie ma więc nic dziwnego w tym, że firmy oferujące mobilne usługi tego rodzaju poza granicami kraju również mają wysokie stawki za wykonanie naprawy. W tym wypadku trzeba jednak uwzględnić fakt, że problem jest pokonywany w bardzo krótkim czasie – a podczas pracy w spedycji czas odgrywa niezwykle istotną rolę.