W jaki sposób można podróżować po Polsce? Który środek transportu wybrać?

Już dawno przeminęły czasy, gdy ludzie omijali usługi linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu drogich biletów. Z samolotu korzystało się w sytuacji, w której nie było już innej możliwości, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był ogromny. Nikt nie myślał o lataniu na całkiem bliskie odległości. Dziś się to już na szczęście zmieniło oraz z łatwością możemy znaleźć w internecie dużo bardzo tanich biletów, również na loty po kraju. Ludzie z wielką chęcią korzystają z tego typu okazji planując wakacje w Polsce. Jakie są możliwości transportu po kraju oraz, jaki będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?

Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się doskonale, jak wyjeżdżamy na wypoczynek do większego miasta. Gdy mamy taki wyjazd w planach, to przykładowo tanie bilety lotnicze Gdańsk Kraków można znaleźć bez problemu. Wiele osób na pewno z przyjemnością zwiedzi to piękne, historyczne miasto z wyjątkowym klimatem i sporą ilością zabytków. Z kolei coraz częściej zdarza się, iż ludzie decydują się na lot z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc zaoszczędzić kilka godzin jazdy samochodem (dowiedz się więcej). Może się też okazać, że jak lecimy we dwójkę oraz znajdziemy tanie loty, to opłaty za transport będą niższe niż innym środkiem lokomocji. Takie okazje też się zdarzają, dlatego opłaca się sprawdzać oferty w internecie.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Po tym, jak w Polsce pojawiły się szybkie pociągi, jakie są w stanie rozwinąć prędkość przekraczającą sto kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak ilość połączeń nie jest jeszcze tak duża, aby można było dotrzeć tego typu pociągami wszędzie. Z pewnością najwięcej z nich kursuj do stolicy. Dlatego gdy ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien na pewno skorzystać z takiej opcji. Sporym plusem jest to, że pociąg tego typu staje w centrum, dlatego nie trzeba martwić się drogą dojazdu z lotniska do naszego hotelu, tak jak ma to miejsce gdy chodzi o lot samolotem.

Gdańsk

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy sporymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest bardzo dużo, dlatego takim środkiem transportu dojedziemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, natomiast czas przejazdu jest większy.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze strony, które prezentują to zagadnienie – na pewno także Cię zafascynują.

Jednak często komfort jazdy jest bardzo dobry i możemy spędzić wygodnie czas na rozkładanych fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Dlatego droga, którą mamy do pokonania minie niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieci, jakie zmuszone są siedzieć całą drogę w jednym miejscu. W pociągu czy samolocie mogą sobie choć chwilkę pochodzić między siedzeniami.

Wiele osób jednak chwali sobie własny środek transportu, to znaczy samochód. Można dotrzeć w każde, nawet najbardziej oddalone od większych miast miejsce. Oprócz tego nie są ograniczeni przez godziny kursowania, jak też przystanki konkretnych środków transportu.

Jak sądzisz? Czy dane na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst (https://www.eccotravel.eu/p/nepal), a znajdziesz tam wiele genialnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

To na pewno bardzo wygodna opcja, jednak niewątpliwie jedna z droższych. Szczególnie jak jedzie się we dwójkę . Co innego kiedy jedziemy z całą rodziną, wtedy koszty już są inne. Można też wziąć sporo bagażu ze sobą. Jak widzimy możliwości jest sporo, a wszystko zależy głównie od tego gdzie jedziemy, w ile osób jak również jakie mamy fundusze.