W jaki sposób muszą być wyposażone hotele trzygwiazdkowe? Co jest tam niezbędne?

Czym muszą charakteryzować się hotele 3-gwiazdkowe? Jak wiemy są to miejsca o podwyższonym standardzie, jednak w każdym państwie obowiązują oddzielne standardy. To co w jednym miejscu jest luksusem, w innym może być potraktowane jako coś podstawowego. W jaki sposób się to przedstawia w Polsce?

Pokój powinien mieć najważniejsze wyposażenie, to znaczy łóżko, jeśli jest jednoosobowe, to musi mieć wymiary 90×200 centymetrów, zaś dwuosobowe – 140×200. W tym pomieszczeniu bez wątpienia musi być do dyspozycji szafa albo wnęka garderobiana, szafka nocna jak również biurko albo stolik. Nie powinno tam zabraknąć krzesła dla każdego z gości, lustra i wieszaka ściennego na nakrycia wierzchnie. Trzeba pamiętać oczywiście o odpowiednim świetle, czyli musi być światło górne, światło do pracy oraz lampka nocna.

Zobacz większą ilość informacji, a poznasz podobne materiały, które z pewnością też Cię zaciekawią. Nie zwlekaj więc i użyj linku summit series!

W takim pokoju powinien być bezpośredni i prosty dostęp do chociażby jednego gniazdka elektrycznego przy miejscu do pracy.

wyposażenie hotelowej łazienki

Autor: xlrider
Źródło: http://www.flickr.com

Takie wyposażenie dla hoteli 3-gwiazdkowych to także różne udogodnienia, jak wykładzina dywanowa w całym pomieszczeniu albo dywaniki przy każdym łóżku, ale także zasłony, szklanki albo inne naczynia do picia, woda butelkowana, telewizor, hotelowe materiały reklamowe, zestaw do wyczyszczenia odzieży oraz butów. W łazience także powinno być odpowiednie wyposażenie. Najważniejsza jest wanna z baterią oraz prysznicem. Na pewno musi tam znajdować się umywalka z blatem lub też półką i wc. W każdej łazience znaleźć się musi wyposażenie dodatkowe, to znaczy lustro, pojemnik na śmieci, mydełka toaletowe, ręcznik, szklanka.

Masz chęć poznać inny aspekt przedstawianej sprawy? Przeczytaj więcej porad na stronie – one na pewno rzucą nowe światło na prezentowany problem.

Budynek takiego hotelu powinien być oświetlony z zewnątrz i posiadać osobne wejście tylko dla gości. Dowiedz się więcej o standardach wyposażenia hoteli:

Nad drzwiami głównymi musi być zamontowana osłona ochraniająca przed deszczem, akceptowalne jest też to, że wejście znajduje się we wnęce. Droga dostaw różnych produktów musi być wyznaczona w innym miejscu, jednak nie odnosi się to do budynków znajdujących się w zwartej zabudowie miejskiej. Przed wejściem musi być miejsce postojowe na czas zjawienia się i odjazdu gości. Jeśli chodzi o hotele, które znajdują się poza zwartą miejską zabudową niezbędne jest zapewnienie miejsc do parkowania, garażu albo choć miejsca na postój. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że przy hotelach obojętnie jakiej kategorii miejsca parkingowe powinny być strzeżone.