W jaki sposób troszczyć się o pojazd zimą?

czas zimowy jest mało sprzyjającym czasem dla właścicieli samochodów – prędko zapadający zmierzch, gołoledź, chłód, śnieg. Wszystko to powoduje, że nasz czterokołowiec wymaga szczególnej troski.

Felgi czerwonego BMW - przykład

Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zatroszczyć się o niego w taki sposób, aby nie nawalił w trudnej sytuacji. Każdy prowadzący na pewno świetnie wie, iż stan techniczny pojazdu jest niezwykle ważny. Wymiana opon bądź ocena stanu amortyzatorów jest wszem i wobec praktykowane. Niestety, zapominamy jednakże o pozornie błahych rzeczach, tj. czyszczenie felg aluminiowych jakie mogą mieć znaczący wpływ na użytkowanie wozu -. Chcieliśmy zwrócić uwagę na nieco kluczowych kwestii w tym temacie. Wyekwipowanie się w podstawowy sprzęt do odśnieżania (samochodu zobacz polecane pronar warsztat mobilny) – szczotka jak też skrobaczka jest fundamentem. Wskazane jest dokonać kupna jeszcze jesienią, aby śnieg Cię nie zaskoczył oraz nie zmusił do czyszczenia wozu tym, co obecnie znajdzie się pod ręką. Znakomitą inwestycją jest odmrażacz do szyb, który pozwoli prędko usunąć lód czy też szron z szyb. Pamiętaj, by oczyścić ze śniegu również dach, światła a także maskę – spadając, może w dużym stopniu utrudnić widoczność na drodze tak Tobie, jak i drugim kierowcom.
Często stawianym pytaniem jest, czy warto myć czterokołowiec zimą. Idealnym podejściem będzie mycie ręczne – prowadzący prawdziwie dbający o własny czterokołowiec nie skorzysta z myjni automatycznej w trakcie mrozu. Kiedy temperatura jest dodatnia, można zdecydować się na tenże krok – pamiętaj jednak, by usunąć zalegający śnieg na wozie jak też koniecznie zainwestuj w woskowanie, co ochroni podwozie przed fatalnym działaniem soli rozsypywanej na drogach. Po skończonej jeździe osusz chodniki.

Nie wyłącznie zapobiegniesz w ten sposób bałaganowi w środku auta, lecz i ochronisz elektronikę przed zwilgotnieniem. Zaś dobrze napompowane koła zmniejszają możliwość poślizgu. Zainwestuj felgi rota, a Twój samochód zyska szykowny design.