W jaki sposób wybrać rzetelną spółkę sprzątającą

Obecnie we Wrocławiu powstaje coraz więcej budynków biurowych. Większość z nich budowana jest w bardzo dobrej lokalizacji, w samym centrum miasta. Fakt ten zachęca większe korporacje, które chętnie wynajmują tego typu biura biurowe. Tym sposobem tworzy się kolejne miejsca pracy jak również rośnie zapotrzebowanie na dodatkowe usługi, które sprzyja rozwojowi małej i średniej przedsiębiorczości.

sprzątanie

Autor: Craig Dietrich
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach coraz lepiej działają niezawodne firmy sprzątające, które oferują standardowe usługi zarówno dla klientów instytucjonalnych. W pierwszym wypadku są to przede wszystkim urzędy, placówki zdrowotne, przedszkola i i inne placówki. Firmę można wynająć na zasadzie outsorsingu, tym sposobem nie mamy obowiązku zatrudniać kosztownego personelu sprzątającego. Jest to korzystne rozwiązanie, gdyż przedsiębiorstwa tego typu mają nie tylko nowoczesny sprzęt, lecz także profesjonalnie przeszkolonych pracowników.

Przeważnie z firmą tego pokroju możemy podjąć cykliczną współpracę lub na jednokrotne zlecenie,przykładowo po większym remoncie biura. Trzeba skontrolować, czy kontrahent jest elastyczny w sprawie godzin pracy, gdyż duże firmy działają w systemie zmianowym. Wtedy możemy w zależności od indywidualnej potrzeby zlecić serwis o różnej godzinie. W typowej umowie znajdziemy

sprzątanie

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

szczegółowy zakres obowiązków firmy sprzątającej (www).

Przykładowo sprzątanie biur Wrocław obejmuje w całości: regularne wycieranie kurzu z mebli, jak również urządzeń, tj. wszystkich faksów, standardowe odkurzanie dywanów, mycie drzwi i szklanych elementów, mycie podłóg, a także utrzymanie czystości we wszystkich pomieszczeniach socjalnych i sanitarnych. Sezonowo usługi są rozszerzane o mycie okien lub pranie dywanów. Powinno się także pamiętać nie tylko o wnętrzu pomieszczeń biurowych, lecz także o terenach wokół. Profesjonalne usługi często obejmują także prace porządkowe terenów zielonych wokół biurowca. Jeśli sytuacja tego wymaga możemy oprócz tego wykupić rozszerzony pakiet porządkowy, na wypadek niewielkich awarii w biurze. W przypadku, gdy coś się nagle uszkodzi, firma wysyła właściwego fachowca, który szybko usunie usterkę (mail).