W jaki sposób wyposażyć małą kuchnię?

Malutka kuchnia ma taką zaletę, że nie będziesz przebiegał w niej zbyt wielu kilometrów w poszukiwaniu artykułów. Aby wygodnie wyposażyć małą kuchnię, niekiedy musimy się jednak nagimnastykować. Wynik może być znakomity. Aranżacja niedużej kuchni może być bowiem nadzwyczaj praktyczna jak też ładna. Jakich reguł przestrzegać?

Meble kuchenne

Autor: thekirbster
Źródło: http://www.flickr.com

Dobre szafy na wymiar w WarszawieJeśli zabierasz się właśnie za aranżowanie niewielkiej kuchni, weź pod uwagę parę praktycznych zasad tyczących się wyboru mebli, kolorystyki a także sprzętu AGD. Chodzi o to, aby użyte materiały oraz kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń. Na metraż kuchni najczęściej nie mamy wpływu, ale możemy mu wizualnie pomóc i zwiększyć.

Dzięki paru kolorystycznym sztuczkom kuchnia może wydać się większa niż w rzeczywistości. Ściany przemaluj na jasne odcienie, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej powierzchni. Wyeksponowanie jednej ściany poprzez nadanie jej bardziej zdecydowanego odcienia spowoduje, że pomieszczenie kuchenne nabierze głębi. W niedużej kuchni dobrze jest pomalować listwy przypodłogowe na jaśniejszy odcień niż ściany. Złudzenie większej przestrzeni uzyskasz dzięki dobraniu jasnego materiału na podłogę.

Pamiętaj, że w małej kuchni dużo dodatków jak też dekoracji to nie najlepszy pomysł, i to z paru względów. Dodatki spowodują, iż kuchnia będzie się wydawać ciasna, a poza tym szybko się pobrudzą. Staraj się również ukryć wyposażenia kuchenne w szafkach, tak by na blacie było jak najmniej rzeczy. Dzięki takiemu zabiegowi nie będzie w kuchni złudzenia nieładu.

Kuchnia z fototapetami na ścianach

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Meble na wymiar – meble kuchenne w Warszawie
W niewielkiej kuchni dobrze jest wyodrębnić strefy na przyszykowanie posiłków, zmywanie i przechowywanie naczyń jak też produktów. Ważny jest wybór sprzętów. Sprawdzą się wszelakie przeszklenia, jakie optycznie zwiększą przestrzeń. Warto zamontować duży, przynajmniej 80-centymetrowy blat kuchenny i zrezygnować z uchylanych tradycyjnie drzwiczek na rzecz osłon przesuwnych. W pasie pod ścianą będzie można wtedy ulokować schowki na łyżki, noże i pozostałe przybory kuchenne. Sprawdzają się również szafki i stoliki na kółkach. Szafki najlepiej bezuchwytowe albo z dyskretnymi uchwytami.

Gdy aranżujemy niewielką kuchnię dobrze jest wbić w przeglądarkę hasło: szafy na wymiar Warszawa lub meble kuchenne na wymiar Warszawa. Okno w małej kuchni to cenność. Dzięki niemu w kuchni będzie jaśniej. W związku z tym jeżeli masz widną kuchnię, nie zasłaniaj go.Co jeszcze warto przeczytać?