W jakim miejscu spędzić wakacje na terenie Polski? Pieniny są doskonałe!

Wprawdzie do lata jeszcze niemało czasu, ale warto już dzisiaj zastanowić się nad tym, gdzie udać się na swoje letnie wakacje. Aby czas okazał się rzeczywiście udany, wcale nie należy od razu wyjeżdżać do Egiptu czy Tunezji. Także w naszym kraju nie brakuje idealnych na wakacje miejsc. Wśród nich znajdują się Pieniny oraz leżąca u ich stóp Szczawnica – miejsce świetne dla wszystkich kochających góry.

Pieniny leżą na południu Polski. To jedyne w naszym kraju góry, które mają tak bajkowy charakter. Ich ogromny urok tkwi w bardzo popularnym Przełomie Dunajca, który płynie przez szczyty gór. Pieniny oferują naprawdę wiele nie tylko tym, którzy planują urlop (W sytuacji gdy szukasz kierunku na urlop rzuc okiem na grecja wakacje coral travel) spędzić , wędrując po górskich szlakach. Miasta takie, jak Szczawnica to różnorodne pensjonaty oraz doskonała atmosfera oraz cudowny klimat. Liczne pensjonaty Szczawnica oferuje w różnorodnych miejscach miasta.

domki

Autor: Brian Burger
Źródło: http://www.flickr.com

Różne pensjonaty Szczawnica które oferuje przybywającym do niej turystom to miejsca świetne dla rodzin z dziećmi czy par, które szukają odpoczynku oraz wyciszenia. Pensjonaty znajdują się na naprawdę wysokim poziomie – panuje w nich porządek, a pokoje są bardzo dobrze urządzone. W Szczawnicy znajdują się pensjonaty, w których pokoje mają osobne łazienki oraz takie, w których łazienka ulokowane została na korytarzu. W tym drugim wypadku spodziewać można się niższej ceny. Szczawnica to coś więcej niż tylko pensjonaty.

Obecne są tu również domki Pieniny zaś majestatycznie nad nimi górują. Chcąc znaleźć domek idealny na nocleg, można wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrażenie „domki Pieniny”. W mgnieniu oka uda się nam otrzymać wiele wyszukiwań, dzięki którym wyszukanie idealnego domku naprawdę nie okaże się trudne.

Przełom Dunajca jest bez wątpienia największą atrakcją Szczawnicy i całych Pienin. Warto udać się na spacer drogą, która znajduje się przy samym Dunajcu. W czasie spaceru można podziwiać tratwy z turystami , którymi kierują flisacy. Taki rejs to bez wątpienia ogromna atrakcja. Liczne szlaki turystyczne – łącznie z tym wiodącym na Trzy Korony – to również ogromny atut tego miejsca. Nie można zapominać również o znanej Sokolicy, na której szczycie znajduje się najsłynniejsza sosna w naszym kraju. To ona znajduje się na znacznej części pocztówek z tej części kraju.