Jedziesz do obcego miasta? Sprawdź nasze porady

W czasie wyjazdu służbowego do dalszego miasta najczęściej wypożycza się samochód. Pozostaje pytanie jakie auto będzie najlepsze, kiedy chcielibyśmy je wypożyczyć na dłuższy czas? Czy najlepsze jest auto niemieckie, czy też z Francji? Sedan czy hatchback? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w artykule.

samochód

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór aut jest bardzo duży, dlatego o radę poprosiliśmy pana Jana, którego firma ma bardzo dużą flotę samochodów i dużo spostrzeżeń w tej kwestii.

Wszystko zależy od zawodu

Jak mówi nasz rozmówca, sporo zależy od wykonywanej profesji. Całe szczęście wybór jest spory i na rynku jest sporo ofert jak przykładowo wynajem samochodów w Krakowie, gdzie można wynająć jedno z ponad 40 samochodów i dopasować je do profesji. Jeśli jest to np. finansista, to na pewno nie powinien wynajmować najtańszego auta jak Ford Fiesta czy inne samochody miejskie. Również auto (Sklep z śrubami. Sprawdź ofertę – nakrętki mocujące do felg) typu kombi nie jest dobrym rozwiązaniem. Co najlepiej wybrać? Z pewnością przynajmniej coś ze średniej klasy w wersji sedan lub też hatchback. Najlepiej się prezentują ciemne kolory, jak czarny czy niebieski. Mówiąc konkretniej auta takie jak Opel Vectra, Skoda SuperB czy Toyota Avensis są minimum o którym mówimy. Więcej można zobaczyć co oferuje Rentcar w Krakowie na oficjalnej stronie.

Jeśli ktoś jest dajmy na to sprzedawcą czy handlowcem to nie ma potrzeby zwracać aż takiej uwagi na prezencję. W tym przypadku spokojnie może wypożyczyć auto – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/weze_do_myjek_techkar/weze_kanalizacji_techkar/weze_kanalizacji_20m_techkar,2,3602 – kombi, które dodatkowo będzie się przydawało podczas załatwiania spraw w mieście.

Pojemność też jest istotna

auto miejskie

Ważne jest by zdecydować się na silnik w zależności od tego, ile kilometrów chcemy zrobić. Kiedy zamierzamy przejechać mało kilometrów, to z pewnością możemy zdecydować się na auto z jednostką benzynową. Jednak jeśli chcemy sporo podróżować, to najrozsądniej na pewno wybrać diesla. Niewiele spalają i są w zasadzie doceniane przez znaczną część kierowców, dlatego wiele wypożyczalni ma ich więcej na stanie.

Nie zapominajmy o wyglądzie

Taka wycieczka to też szansa na wypożyczenie auta, które nam się podoba. Przez to możemy przekonać się w rzeczywistości jak jeździ i mieć trochę zabawy z podróży służbowej.

, , , , , , , , ,