W jaki sposób kupić tanie bilety na samolot?

Skuteczne bukowanie biletów w najtańszych liniach wymaga sprytu oraz cierpliwości. Niektórym zajmuje to godziny, innym nawet dni.
Biegli poszukiwacze tanich biletów wiedzą, w jaki sposób przy rezerwacji biletu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Mają oni swoje sposoby na to, by w ciągu roku polecieć zagranicę parę razy wydając na to literalnie grosze. Wymaga to jednakże uporu, sprytu oraz dyscypliny.
Koszty biletów na stronach tanich linii potrafią zmieniać się nawet kilka razy dziennie. Dlatego bardzo istotne jest, o której godzinie je analizujemy. Ceny nagminnie skaczą tuż przed weekendem, bo wiadomo, że wówczas mniej osób pracuje, dlatego więcej posiada czas na planowanie podróży i rezerwowanie lotów. W czasie weekendów nie pracują również sekcje odpowiedzialne w lotniczych przedsiębiorstwach za niedrogie loty. Ceny biletów, z tej samej przyczyny, rosną również wieczorową porą. Jeszcze dwa lata wstecz ceny biletów były z pewnością tańsze w nocy. Sądem ekspertów, dzisiaj najlepsze promocje zdarzają się w przeciągu dnia, dlatego najlepiej poszukiwać ich od 8 do 18. Jest to naturalnie zajęcie dla cierpliwych. Czasami bilety promocyjne zostaną wypuszczone w poniedziałek o 13.00, zaś czasem w czwartek o 19.30. Nie ma tu reguły, dlatego należy sprawdzić ceny za bilety parę razy w ciągu dnia i najzwyczajniej czatować na okazję.
fajerwerki w sylwestra

O ile najlepszej godziny na rezerwowanie biletu można podać, o tyle jest reguła dotycząca wyboru daty.

Jeżeli chcemy kupić niedrogi bilet, nie wpisujmy w wyszukiwarce dokładnej daty. W 90 proc. wypadków bilet “podskoczy”, dlatego że skoro podajemy datę, będziemy na nią teoretycznie zdecydowani.
, , , ,