Podróż do Krakowa – co należy wiedzieć, by mieć niezwykłe wspomnienia

Kraków to zdecydowanie jedno z najciekawszych miast w całej Polsce. Niesamowite, doskonale zachowane zabytki, doskonała tradycja rzemieślnictwa artystycznego, oryginalna kultura i doskonałe zaplecze uniwersyteckie sprawiają, że z reguły trudno się oprzeć małopolskim urokom.

Czemu zatem nie wybrać się do jednego z najciekawszych miejsc Europy, na zwiedzanie Krakowa? Krakowskie Stare Miasto jest wpisane również – (przeczytaj więcej tutaj) na listę UNESCO, co potwierdziło wyjątkowość tego uroczego miejsca.

Jeżeli opublikowane tu informacje są dla Ciebie niebanalne, kliknij tutaj, gdyż w danym serwisie (https://www.leoapart.com/Strona/wynajem-aut/) również przeczytasz coś wartościowego.

Aby nie zostały pominięte żadne nieocenione atrakcje, zdecydowanie warto zadbać, by zwiedzanie Krakowa było zorganizowane jak najlepiej (więcej na ten temat – wycieczki po Krakowie). Da się to osiągnąć na wiele różnorodnych sposobów, w zależności od planowanego budżetu jak również zainteresowań.

Podstawą sprawnie zorganizowanego podróży do Krakowa jest odpowiednie załatwienie sobie noclegów , jak również staranne zaplanowanie atrakcji, biorąc pod uwagę dni i godziny otwarcia muzeów, galerii dzieł sztuki oraz innych miejsc, w tym zabytkowych. Można to wykonać samemu, ale w chwili gdy preferuje się stabilność i brak prawdopodobnych niemiłych niespodzianek, można też zaufać dobremu biuru podróży. Również idealnie wykształcony przewodnik po Krakowie jest w stanie o wiele uatrakcyjnić zwiedzanie – najróżniejsze fakty , jak również anegdoty zdecydowanie ubarwią podróż.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas zwiedzania Krakowa niemal wymagane (a przynajmniej bezcenne) jest zobaczenie Kościoła Mariackiego, malowideł Wyspiańskiego, przejście się ładnym Starym Miastem , jak również wejście na Kazimierz. Sam rynek na Starym Mieście jest wyjątkowo obfity kulturowo – widnieje na nim wyraźne ślady baroku i renesansu, co w dwudziestym pierwszym wieku jest wysoce rzadkim połączeniem – bardzo często niszczono rzeczy ze wcześniejszych epok, by zastąpić je późniejszymi. Kraków to mimo to nie tylko architektura – pod względem kulturalnym też stanowi interesujące miejsce choćby ze względu na silne wpływy twórców młodopolskich, widocznych chociażby w znanej kawiarni „Jama Michalika”, w jakiej da się do dziś zobaczyć dzieła twórców oraz pomysłowe wyposażenie. Wielbicielom muzyki oraz teatru niewątpliwie się również spodobają atrakcje, które zapewnia Kraków – oferta licznych koncertów , a także widowisk teatralnych i operetkowych na pewno umie wprawić w zachwyt wszystkich ceniących niezapomniane przeżycia estetyczne. Zwiedzanie Krakowa to współcześnie zdecydowanie obowiązkowy punkt dla osób lubiących kulturę , jak również lokalne atrakcje dla turystów. W Krakowie da się nawet ujrzeć jedyne osiągalne w kraju dzieło sztuki Leonarda da Vinci – „Damę z gronostajem” , a także stanąć oko w oko z groźnym Smokiem Wawelskim , jak również obejrzeć obrazy Rembrandta i Petera Breughla. Sporo ludzi docenia też olśniewające dorożki , jak również dorodne platany.

, ,