Ośrodki wczasowe w rozmaitych miejscach Polski.

Urocze miejsca warte są odwiedzania i pozostania w nich na dłużej, zwłaszcza, iż mają świetnie przygotowaną bazę noclegową. Baza ta to niskobudżetowe motele, domy wypoczynkowe lub pokoje gościnne albo oferta dla nieco majętniejszych gości – hotele i apartamenty.

Jednakże te miejscowości turystyczne w północnej części kraju są inne od tych na południu Polski, ponieważ północne, nadmorskie kurorty są raczej sezonowe i nie mają tego ducha, jak miasta uzdrowiskowe w południowej części Polski (Wisła, Duszniki) czy zimowa stolica Polski, czyli Zakopane apartamenty i smażalnie w nadmorskich miastach tętnią życiem jedynie wtedy, gdy jest na to sezon, a nie przez okrągły rok, natomiast apartamenty Zakopane centrum zajęte są przez cały rok – bez względu na sezon lub pogodę – gdyż w pięknych górach można wypocząć praktycznie zawsze.

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Bogata pula atrakcji zimowych i letnich ściągnie przyjezdnych. Apartamenty Zakopane centrum dobrze jest zaklepać sobie odpowiednio szybciej, aby uniknąć nieporozumień i żeby apartamenty w Zakopanem nie były przez nas wybierane na ostatni moment. Obecnie coraz modniejsze staje się też wyjeżdżanie z domu na czas świąt. „Zakopane apartamenty” to słowa, które pozwolą na dość spory ogląd domów wczasowych czy apartamentów, które zapraszają turystów zwłaszcza w czasie świąt i proponują tradycyjne, pyszne śniadania wielkanocne czy też wykwintną wieczerzę wigilijną.

Gdy wyjeżdżamy na czas świąt w góry i warunki sprzyjają temu, by jeździć na nartach czy snowboardzie, dobrze jest zaplanować sobie dłuższy urlop i zaklepać apartamenty w Zakopanem na dłużej, a sylwestrową noc spędzić na stoku lub na hucznej, swojskiej imprezie w góralskiej chacie przy blasku kominka, z pysznym jedzeniem i samogonem. Więcej na portalu

Tak się składa, że powrót z południa kraju, szczególnie z Zakopanego, może być kłopotliwy, warto pomyśleć o dodatkowym dniu wolnym i wracać gdy korki na trasach nie będą już tak długie lub wybrać inny środek lokomocji, na przykład autobus albo kolej. Trasa do domu spędzona w przyjemnej atmosferze także jest ważna, żeby nie zepsuła całego pobytu. Sprawdź też
, ,