Potrzeba pomyśleć o konieczności dokonania zgłoszeń, jakie są wymagane od właścicieli firm handlujących w krajach Unii

Przedsiębiorcy handlujący z pozostałymi krajami Unii Europejskiej powinni pamiętać o konieczności dopełnienia deklaracji intrastat.

Joga, praktyka jogi

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
intrastat zgłoszenie

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Zobligowani są do tej czynności wszyscy przedsiębiorcy, którzy osiągną ustalone progi statystyczne.
Nie zapominaj o formalnościach
Właściciele firm, którzy w wymianie handlowej z państwami członkowskimi osiągną określone progi statystyczne, muszą pamiętać o składaniu obowiązkowej deklaracji intrastat zgłoszenie to jest dokonywane w Izbie Celnej w Szczecinie. Na pewno wiele osób zadaje sobie pytanie, czym w ogóle jest intrastat, trzeba przyznać, że hasło to nie jest naszym rodakom zbyt dobrze znane. Intrastat to deklaracje składane w celach statystyki. Wspomniane deklaracje można składać tak i w formie elektronicznej, jak też na zwyczajnych drukach.
To powinno być podane rzetelnie
korekta deklaracji intrastat

Autor: Ministerio Bienes Nacionales
Źródło: http://www.flickr.com
To niezwykle istotne, aby deklarację intrastat składać w obowiązującym terminie, zatem potrzeba tego dopilnować. Czasami może się przydarzyć, że podane wartości są błędne. W sytuacji kiedy zauważy się podobną omyłkę, potrzebna będzie korekta deklaracji intrastat. Rzeczone modyfikacje dokonuje się na udostępnianych formularzach „Deklaracja Intrastat – Przywóz” albo „Deklaracja Intrastat – wywóz”. W wypadku, kiedy pomimo stwierdzenia pomyłki nie złoży się korekty, Przedsiębiorcy zagrożą konsekwencje natury prawnej.

Wszelkie informacje powiązane z wymogiem złożenia deklaracji Intrastat można wyszukać na stronie sieciowej Głównego Urzędu Statystycznego. Również progi statystyczne są podawane przez prezesa wspomnianej instytucji.
, , , ,