Właściwe opony zimowe zagwarantują wygodną jazdę i bezpieczne dojechanie do celu

Na pewno każdy kierowca zgodzi się ze słowami, że prowadzenie pojazdu to zarówno przyjemność, jak i ciężka praca. Łatwiej jest jeździć samochodami, które są nowoczesne i korzystają z rozmaitych rozwiązań technologicznych mających na celu usprawnienie prowadzenia auta. Nie każdy jednak jeździ nowym pojazdem, czy to z przyczyn finansowych, czy z różnych innych. Istnieją entuzjaści skłonni poświęcić duże sumy na klasyczne auta, jakie ciężko jest prowadzić osobom do nich nieprzyzwyczajonym.

aluminiowa felga w samochodzie

Autor: SonnyVisions Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże w każdym przypadku istnieje kilka spraw istotnych dla kierowcy, które są niezmienne bez względu na rodzaj samochodu czy jego wiek. Otóż zawsze trzeba pamiętać o właściwym ogumieniu w aucie. Dobre opony nie tylko zwiększą wygodę w podróży, ale także – co nawet ważniejsze – wpłyną na jej bezpieczeństwo. Na rynku proponowane są tak zwane opony całoroczne, jednak większość kierowców na ogół decyduje się na posiadanie zestawu i zimowego, i letniego. Jeśli chodzi o opony zimowe ceny ich są większe niż w przypadku tych na lato. Wybierając opony opłaca się również pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w felgi (wypróbuj felgi z Poznania – https://www.sportwheels.pl/) aluminiowe (tutaj) lub wykonane z innego materiału. Oczywiście do wyboru mamy także różnorakie dekle czy kołpaki, ale przeważnie stosowanie.

niestandardowych rozwiązań powiązane jest ze stylizacją samochodu w konkretnym kierunku. Dla przykładu, jeśli zdecydowalibyśmy się zamontować nowoczesne felgi do oldtimera typu Wartburg, trudno byłoby dobrać resztę stylizacji tak, aby efekt był zachęcający. Kupując opony trzeba również podjąć decyzję, czy chcemy zestaw nowy czy raczej używany. Jeżeli wybierzemy drugą możliwość powinniśmy po pierwsze sprawdzić, czy ogumienie nie jest wadliwe. Istotne jest także sprawdzenie głębokości bieżnika, aby uniknąć zakupu opon mocno zużytych.

opona samochodowa

Autor: Michael Sheehan
Źródło: http://www.flickr.com

W tym przypadku, jak to zwykle z samochodami bywa, najwłaściwiej jest wybrać się do znajomego wulkanizatora, chociaż niestety nie zawsze mamy taką możliwość. W takiej sytuacji użyteczny może okazać się internet. Przykładowo jeśli wprowadzimy w wyszukiwarkę hasło dębica opony (link), ponadto zamieszczając interesującą nas lokalizację, powinniśmy bez problemów zlokalizować profesjonalny zakład. Niekiedy nie mamy takiej sposobności, wtedy warto po prostu zaufać znanym markom, jak dla przykładu ta wspomniana wyżej.