Wózek widłowy – jaki wybrać?

Wózki widłowe to kapitalne urządzenia pracy w wielkich sklepach, magazynach czy na wielu placach budowy. Ogromna rozpiętość dostępnych rodzajów napędu, lub parametrów technicznych widlaków powoduje, że przedsiębiorcy nie za każdym razem mają pojęcie, jaki konkretnie typ widlaka nabyć.

sieci

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
sezon
Tym samym naprowadzamy, że najczęściej wybieranym wózkiem widłowym przez polskich przedsiębiorców będzie widlak czołowy, którym możesz dźwignąć dwie tony ładunku na wysokość do trzech metrów. Jakiego rodzaju jeszcze widlaki wybierają nasze firmy? Z przeprowadzonej analizy wynika, że drugi pod względem popularności jest widlak paletowy kierowany, o który pyta 9% zainteresowanych. Użytkownicy nieraz wskazywali również indywidualnie inne warianty wózków widłowych, które będą im konieczne, między innymi wózki podnośnikowe bądź podwieszane do jakich z łatwością zdobędziemy części Heden.
heden

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularne są wózki spalinowe na gaz.

Przypadł Ci do gustu ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy (http://www.sklep.techkar.pl/pianownica-pa-shiny-garage-fruit-1l,3,3584,2703) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

Zbliżona liczba eksploatatorów poszukuje zarówno wózków spalinowych na olej napędowy, jak i zasilanych elektrycznie. Indywidualne firmy rozważają również wyekwipowanie się w urządzenie z zasilaniem ręcznym. Dobór rodzaju napędu widlaka jest bardzo często zdeterminowany przez jego przeznaczenie, na przykład wózki elektryczne, jakie są stosowane w chłodniach ze względu na to, iż służą do przewozu żywności a także w innych zamkniętych halach dzięki temu, iż nie wydzielają spalin. Znakomita większość firm nabywa przeważnie jeden wózek widłowy.

Firmy wymagające 2 widlaków stanowią ledwo 6% wszelakich spytań, natomiast pozostałe zapytania złożone zostały przez firmy, jakie wymagają przynajmniej 3 widlaków. Zazwyczaj wybierane części to akcesoria marki Dantruck.