Wypełnienie deklaracji podatkowej

W dzisiejszych czasach każda sytuacja dotycząca dochodów musi być odpowiednio rozliczona. W związku z tym, że dochody wpływają z różnych źródeł nałożony jest na nas obowiązek rozliczyć się przez odpowiedni pit. Skarbówka stworzyła możliwości rozliczenia, albo przez Internet, w budynku samego Urzędu albo pocztą.

Kalkulator

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Ale nim dojdzie do wypełnienia naszego zeznania rocznego musimy dowiedzieć się, który pit wypełnić. Ci, którzy doprowadzili do odpłatnego zbycia czy to majątku/akcji czy też w związku ze sprzedażą krótką – pożyczonych papierów wartościowych, są zobowiązane złożyć pit 38 Powodem złożenia tego pitu jest też sytuacja, kiedy otrzymaliśmy udziały w pewnych spółkach, co dokładnie określa broszura dotycząca PIT-u 38.

Jeżeli przedstawiany temat Cię zaintrygował, kliknij koniecznie ten świetny link (http://www.tborkowski.pl/) – przeczytasz tam dużo ciekawych informacji.

Pit ten musi również zostać wypełniony, jeśli otrzymaliśmy coś takiego jak PIT-8C. Warto też przypomnieć, że małżonkowie powinni oddzielnie wypełnić pit tego typu.

Rozliczenie drogą internetową, tzw. e-deklaracje.Gdy brak nam na każdą rzecz czasu i zawsze obawiamy się, że dostaniemy karę za spóźnione rozliczenie się z Urzędem Skarbowym jest na to rada. Musimy włączyć komputer, nawet późną nocą i wypełnić przez program pit .

Zachodzisz w głowę, jaki inny serwis prezentuje równie pomocne porady? Kliknij oraz zerknij na witrynę (https://www.tuv.com/poland/pl/), do której link jest tutaj!

To świetna sprawa dla każdej z zabieganych osób, jak też dla tych, którzy nie lubią stać w kolejce. Zanim przystąpimy do wypełnienia deklaracji

Kalkulator

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

przez Internet trzeba przeczytać informacje, jakie zawarte są w instrukcji. Ważne, żebyśmy mieli zaktualizowaną wtyczkę i można przystąpić do ogarniania e-deklaracji. Jeżeli mimo zamieszczonej instrukcji wciąż posiadamy pewne wątpliwości, zawsze można skorzystać z pomocy jest w systemie deklaracji elektronicznych.

Pierwsze składanie PIT-u przez Internet może wywołać pewne obawy, ale z każdym kolejnym rokiem przyzwyczaimy się do takiego rozliczenia i zaczniemy się zastanawiać dlaczego wcześniej nie korzystaliśmy z tej opcji? Oczywiście zawsze znajdą się takie osoby, które nie zrezygnują ze zwykłego składania deklaracji podatkowej. Dlatego w Urzędach Skarbowych chwilę przed terminem ostatecznym składania deklaracji zawsze będą tłumy ludzi. Oczywiście pośród tych ludzi znajdą się też Ci, którzy z przyczyn losowych nie dali rady wcześniej deklaracji złożyć, jak i Ci, którzy nie mieli możliwości skorzystać z systemu e-deklaracji. Ale niestety spora grupa to, te osoby, które mogły usiąść przy komputerze, ale mieli jakieś dziwne obawy, że elektronika się nie sprawdzi.