Wypoczynek w górach latem i zimą

Chyba najbardziej słynnym kurortem górskim w Polsce jest Zakopane. Zaczątki miasta to druga połowa XVII w.. Najpierw była to osada pasterska. Pod koniec XIX wieku zyskało Zakopane zasłużoną chwałę. Zakopane jest punktem gdzie w okresie międzywojnia spotykała się nierzadko i zamieszkiwała elita intelektualna.

Renoma Zakopanego przetrwała do dzisiaj. Również dziś Zakopane jest nader atrakcyjnym miejscem. Zakopane jest miastem doskonałym na urlop w górach. Turysta ma do wyboru parę możliwości. Może mieszkać w apartament wynajętym w Zakopanem, lub też w schronisku czy ośrodku wypoczynkowym. Obecnie w Zakopanem istnieje centrum sportów narciarskich oraz górskiej turystyki w naszej części Tatr. Na terenie miasta siedzibę swoją posiada Tatrzański Park Narodowy. Jest to jeden z najczęściej uczęszczanych parków narodowych w Polsce w którym w ciszy i spokoju można odpocząć aktywnie. Najwygodniejszą bazą wypadową dla piechurów może być apartamenty nad morzem sprzedaż (na stronie). Komfortowy dojazd ze wszystkich stron Naszej ojczyzny, równocześnie z centrum miasta można niemal natychmiast ruszyć na szlaki.

Autor: Belvilla

Zakopiańskie trasy turystyczne oferują gościom wiele poziomów trudności. Niedoświadczony lub młody tramp może wybrać się na wyprawę dolinami tatrzańskimi, na przykład Doliną Kościeliską bądź wyruszyć na spacer do Morskiego Oka. Dla więcej doświadczonych turystów pożądających wrażeń rekomenduję Wspinaczkę na Orlą Perć.

Seniorzy również znajdą coś w sam raz dla siebie. Wystarczy znaleźć w apartament i już nestor ma doskonałą pozycję wypadową na spacery po starszej części miasta. Nim jednak wyruszymy, potrzeba znaleźć miejsce na nocleg. Możemy wyszczególnić kilka strategii: „Na wariata” najczęściej stosowana przez studentów. Polega na nie planowaniu niczego. Wadą jest to, że raczej nie możemy liczyć na niedrogi nocleg, a już z pewnością wynajem apartamentu w Zakopanem. Strategia następna – klasyczna. Szukamy stancji poprzez znajomych na parę miesięcy przed podróżą. I ostatnia, dzisiejsza strategia – zasiadamy przed smartfonem i szukamy wedle naszych oczekiwań ofert wynajmu apartamentów w Zakopanem. Autor