Z jakiego powodu wypada pamiętać o wymianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, że zmiana opon letnich na zimowe jest sprawą konieczną, której nie można pominąć. Co roku zdarzają się kierowcy, którzy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, lub zupełnie tego nie wykonują. Jednak takie zachowanie jest niesłychanie nierozważne oraz może uczynić spore zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z powodu padającego deszczu, śniegu czy też ziąbu.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Opony letnie nie mają tak dobrej przyczepności co opony zimowe, wskutek tego jeżdżąc na oponach letnich w marnych warunkach pogodowych bardzo łatwo zajść w poślizg, co może skończyć się katastrofą. Prócz tego okres hamowania na oponach letnich również jest o wiele dłuższy, nierzadko w naglących przypadkach kierowca może nie nadążyć wyhamować na czas. Poza tym należałoby wspomnieć, iż jazda na oponach letnich zimą wpływa negatywnie na same opony, jakie prędzej się niszczą, przez co stają się jeszcze mniej wytrzymałe.

Jeżeli po przeanalizowaniu tego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na opisywany wątek, to pomocne omówienie niesłychanie Ci może pomóc – chodź i zobacz!

Ciekawy wpis: półosie samochodowe.

Każdy kierowca, którego ciekawi motoryzacja, a także który dba o bezpieczeństwo swoje i innych powinien nie tylko doskonale wiedzieć, iż sezonowa zmiana opon jest konieczna, ale dodatkowo powinien to od siebie egzekwować. Wiedzieć, a robić to dwie rozliczne rzeczy, wskutek tego jeżeli jesteś kierowcą, jaki każdego dnia korzysta z samochodu to nie zapominaj o takich sprawach, jak na przykład wymiana opon letnich na zimowe. Indywidualną grupą osób, jakie nie muszą pamiętać o wymianie opon sezonowych, są kierowcy, jacy przez pełny rok korzystają z opon całorocznych. Czytaj więcej: sprawdź to.

Napisaliśmy artykuł o zbliżonej tematyce. Jest on na nowej stronie. Kliknij zatem w poniższy link i dowiedz się szczegółów z tym związanych.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Opony całoroczne, jak sama nazwa pokazuje, ofiarowane są na pełny rok oraz można je stosować zarówno w lecie jak i zimą. Posiadają szczegółowe właściwości oraz wyśmienite parametry, jakie sprawdzają się podczas wszelkiej pogody, bez względu na to czy droga jest sucha czy oblodzona. Jeżeli jako kierowca zdecydowałeś się na opony całoroczne, to nie musisz martwić się sezonową zmianą opon.