Z jakiej racji powinno się być uczciwym?

Uczciwość – jest to wartość w aktualnym świecie coraz rzadziej ceniona. Jednakże warto kierować się nią we własnym życiu, nie tylko ze względów ideologicznych, lecz także dlatego, iż to czasami po prostu popłaca.

gotówka, pieniądze

Autor: Ekkehard Streit
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba każdemu z nas trafiło się niegdyś otrzymać mandat. Na przykład za jazdę autem – nie ma w końcu chyba osoby, która nigdy za szybko by nie jechała. Podobnie czasem zdarza nam się za kierownicą zrobić coś niemądrego – z nieuwagi, braku skupienia, braku roztropności. Jeśli wtedy natkniemy się na radiowóz – z pewnością otrzymamy mandat.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to idź w link. Tam czeka na Ciebie najnowsza treść (https://www.metfix.com.pl/oferta/elementy-zlaczne/kotwy-nierdzewne/). Sądzimy, że w taki sposób uda nam się rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Inna sytuacja to jazda komunikacją miejską bez biletu, co przecież może trafić się każdemu, wystarczy, iż zapomnimy o odświeżeniu karty miesięcznej. Niniejsze kary finansowe są niemiłe dla większości z nas.

Często też mamy poczucie niesprawiedliwości. Przecież jesteśmy każdego dnia uczciwi oraz absolutnie nie chcemy zrobić niczego złego. Tak zwyczajnie zdarzył się nam trudniejszy dzień – każdy ma do tego prawo.

Czy posiadasz pytania w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje (http://www.esoil.pl/) na prezentowane zapytanie – z pewnością okażą się one bardzo ciekawe.

Z pewnością pojawi się więc pokusa, aby otrzymany mandat zbagatelizować, aby go nie zapłacić. Powinieneś jednak orientować się, że nie jest to właściwy pomysł oraz dobrze szybko o nim zapomnieć. W końcu istnieje dokument taki jak lista dłużników . Można tam trafić nawet z powodu właśnie tak głupiego jak niezapłacony mandat. A z przeciwnej strony konsekwencje bycia na niej bywają rzeczywiście poważne.

monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie? Wyobraź sobie, że jest już kilka lat później. Kompletnie zapomniałeś o zignorowanym kilka lat temu mandacie. Właśnie wziąłeś ślub ze swoją ukochaną drugą połówką i teraz rozmyślacie o budowie domu lub kupnie mieszkania. Chcecie wziąć na ten cel kredyt oraz wydaje się, iż całkiem nic nie stoi na przeszkodzie. Jednakże okazuje się, że w praktyce jest inaczej. Bank uważa Was za niewiarygodnych klientów, ponieważ znajdujecie się na liście dłużników (listy dłużników), a wszystko to przez niezapłacony wiele lat temu mandat. To niezbyt zachęcająca perspektywa, zgadza się? Nawet nie pomyślałbyś, iż możesz mieć tak ciężkie problemy z powodu tak drobnej i na pozór mało istotnej sprawy. Masz zatem jednak nauczkę, że nawet takich drobiazgów zawsze dobrze pilnować i dobrze starać się być w porządku oraz wyjątkowo uczciwym. To się faktycznie opłaca.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*