Zakład Ubezpieczeń Społecznych a przedsiębiorcy oraz ich obowiązki

Kiedy prowadzimy swoją firmę musimy trochę się nagłowić w związku z różnymi prawnymi kwestiami. Nie wszystko okaże się dla nas na początku oczywiste, ale sporo rzeczy trzeba ogarnąć. Istotne jest to, które składki chcemy dawać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Bo prawda jest taka, że zus przedsiębiorców zobacz prezentuje się trochę inaczej niż dla przeciętnego Nowaka. Nie trzeba się jednak martwić, bo można najzwyczajniej w świecie iść do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w swoim mieście i tam otrzymać informacje.
A jeśli brak nam na to chęci, to księgowy na sto procent będzie w stanie nam udzielić każdej z istotnych informacji. Wysokość składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest zmienna, więc rok rocznie należy posprawdzać określone tabele. Wtedy zyskamy pewność, że wszystko będziemy opłacali zgodnie z kwotami, które obowiązują.

Sprzedawanie środków trwałych

praca

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma posiada jakiś majątek. Na owy majątek składają się pewne środki trwałe. Ale jest i tak, że niektóre rzeczy nie będą już w przedsiębiorstwie niezbędne i wtedy dochodzi do sprzedaż środka trwałego – zdecydowanie pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Z czym to jest związane? Otóż możemy się rozpocząć rozmyślanie, co z odpisaniem kosztów amortyzacyjnych, które rozpisuje się w charakterystyczny sposób. Tak, więc za koszt uznaje się tylko niezamortyzowaną część środków trwałych. Najważniejsze to pamiętać o ogarnięciu faktury. Nie musimy natomiast spisywać umowy sprzedaży środka trwałego, najistotniejsza jest wspomniana faktura.

Uwolnienie profesji księgowego

księgowość

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeszcze niedawno były takie profesje, które wymuszały posiadanie certyfikatu, któregoś z Ministerstw. Do tej pory istnieją takie zawody, ale mnóstwo zawodów zaczyna być uwalnianych. Oznacza to, że nie muszą teraz ludzie tych profesji posiadać takowych certyfikatów. Do 2014 roku certyfikat Ministra Finansów musiał posiadać każdy, kto był księgowym, ale właśnie w owym roku postawiono na tzw. uwolnienie zawodu księgowego – kliknij w źródło. Dzięki tej zmianie duża liczba osób jest w stanie organizować usługi księgowe, co sprawia, że mamy duży dostęp do księgowych i sami również możemy, jeżeli posiadamy takową potrzebę ukończyć kurs księgowego, by zacząć służyć radą albo samemu zajmować się swoimi dokumentami, kiedy mamy swoją firmę.