Zalety nordic walking

Coraz więcej osób przyznaje, że słyszało o Nordic Walking. Z czym nam się to najczęściej kojarzy? Bardzo często mylimy go z trekkingiem, czyli wycieczkami górskimi lub poruszaniem się starszych osób. Niestety osoby snujące się z kijkami nie uprawiają wcale Nordic Walking, czyli chodzenia w prawidłowy sposób gwarantujący korzyści zdrowotne.

Chociaż dla wielu z nas ten sport jest nowy, nie jest to żadna nowość pochodząca z Finlandii. Początkowo Nordic Walking był treningiem całorocznym dla narciarzy biegowych, a z czasem stał się sportem dla każdego. Jest to aktywność bardzo uniwersalna. Nie ma ograniczeń co do wieku, kondycji czy tuszy. Ponadto można uprawiać go przez cały rok i wszędzie — zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach.

kije nordic walking

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu, odpowiedniej postawy i pomoże dopasować kije nordic walking – dodatkowe informacje. Można skorzystać również z doradztwa sportowego w naszym sklepie gdzie bez problemu kupimy odpowiednio dobrany sprzęt sportowy oraz akcesoria do Nordic Walking. Innym sposobem jest przeczytanie książki i poznanie podstawowych zasad. To nam zagwarantuje uzyskanie pożądanych efektów zdrowotnych oraz uniknięcie przykrych kontuzji.

nordic walking

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

Osoba uprawiająca Nordic Walking angażuje do wysiłku większość swoich mięśni ciała. Dzięki kijkom pracują one zupełnie inaczej niż w czasie zwykłego marszu.

Jeśli zamierzasz znaleźć kolejne artykuły wiążące się z analizowanym tutaj zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie prezentującym pokrewne dane.

Wzmacniamy mięśnie ramion i tułowia oraz łagodzimy napięcia mięśniowe w okolicy barków. Dodatkowe korzyści związane są z usprawnieniem układu oddechowego, większym dotlenieniem organizmu oraz poprawą postawy ciała są nieocenione.

Nordic Walking pozwala spalać nieco więcej kalorii, nawet o 50%, niż podczas chodzenia. Jak się więc okazuje, można go uznać za dobry sposób zrzucenia zbędnych kilogramów. Warto też wybrać stepper do ćwiczeń – następna strona.

Należy podkreślić fakt, że jak w każdym sporcie, i tutaj liczy się odpowiednia agrafka do ćwiczeń -ciekawostka . Nieprawidłowa technika Nordic walking niesie ryzyko odniesienia poważnych kontuzji przeciążeniowych stawów nadgarstkowych, barkowych, a zwłaszcza kompresji kręgów w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Odpowiednio dobrany strój, sprzęt sportowy i technika pomoże nam w szybki sposób poprawić zdrowie, kondycję czy zrzucić zbędne kilogramy w przyjemny sposób.