Zamierzasz kupno nowych opon? Przyda ci się kilka użytecznych wskazówek

Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę, że auto wymaga należytej opieki, jeżeli ma się dobrze sprawować przez wiele lat. Nie wystarczy go zatankować i jechać dalej w drogę – niezbędne są serwisy, a w razie potrzeby mniejsze lub większe naprawy i – wymiana opon. Czy wiesz, w jaki sposób dobrać stosowny komplet opon?

Przede wszystkim dopasujmy prawidłowy rozmiar opon.

Ciekawisz się tym tematem? Czytaj zatem dalej (http://myj-car.pl/myjnia-reczna/) o tym punkcie w następnym wpisie, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Nie powinniśmy kupić mniejszych opon aniżeli opony fabryczne. Jeśli nie umiesz tego sprawdzić, można pojechać do zakładu wulkanizacyjnego. W tym miejscu także warto jest od razu wybrać komplet nowych opon, chyba że mamy inne, pewne miejsce. Nie ma bowiem wątpliwości, że marka opon jest niezwykle ważna. Jedną z docenianych firm jest Michelin (zobacz) – opony na stronie producenta odnajdziesz bez problemu, ponieważ można skorzystać z internetowej wyszukiwarki, pozwalającej na dobranie opon według pojazdu albo rozmiaru. To znakomite ułatwienie, w szczególności dla osób wybierających opony po raz pierwszy. Warte uwagi są też opony Barum (więcej na ), znane ze swojej trwałości, solidności konstrukcji i dobrych właściwości jezdnych. Samochód świetnie trzyma się drogi, zapewniając bezpieczną jazdę. Zastanawiając się nad oponami zastanówmy się, na czym nade wszystko nam zależy – na mniejszym zużyciu paliwa, dobrej przyczepności, a może lepszym przebiegu?

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczepność oraz reagowanie na zmieniające się warunki atmosferyczne są zależne nie tylko od marki opon, lecz również od ich typu. Dlatego warto, gdy tylko zrobi się mroźniej, zakładać zimowe opony. Wyraźnie zmniejszają czas hamowania na oblodzonej powierzchni, co nie zmienia faktu, że i tak trzeba być uważnym.

Mamy jednak o wiele większe bezpieczeństwo jazdy. Niejeden producent proponuje także swoją pomoc, gdy opona zostanie uszkodzona podczas jazdy. Decydując się na ich opony możemy liczyć na sprawną wymianę opony i nie musimy martwić się koniecznością jej kupna.
Podobnymi sugestiami trzeba też kierować się, gdy konieczne nam opony do innych pojazdów, np. opony rolnicze (sprawdź). Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady, w wyborze odpowiednich opon pomoże ci sprzedawca. Nie oszczędzajmy na oponach oraz lepiej nie zakupujmy opon używanych, ponieważ szybciej będziemy musieli zmienić je na kolejny komplet, dlatego oszczędności nie będą nazbyt duże.